Ten thousand people, maybe more

Praktykologia

To swoisty pakt edukacyjny pomiędzy biznesem a edukacją dzieci i młodzieży. Idea jej powstania narodziła się z miłości do edukacji i rozwoju oraz z wiary w to, że zmieniając życie jednego dziecka można zmienić cały świat bo właśnie to dziecko może być kolejnym Einsteinem, Curie-Skłodowską czy Steve Jobsem. 

To jest dla nas ważne

Nasza misja

Zwiększamy szanse młodzieży na odniesienie sukcesu w dorosłym życiu, poprzez kształtowanie w nich postaw przedsiębiorczości. Naszym celem jest wsparcie dzieci i młodzieży w przygotowaniu do życia w warunkach gospodarki rynkowej oraz umożliwienie młodym ludziom zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających realizację planów zawodowych. Programy Praktykologii pomagają młodzieży wejść na rynek pracy, uczą przedsiębiorczości i poruszania się w świecie finansów. Wierzymy, że każdy młody człowiek powinien mieć takie same szanse, niezależnie od tego gdzie mieszka, z jakiego środowiska pochodzi i jaki ma status finansowy. Uważamy, że sama wiedza nie wystarczy, dlatego chcemy wspierać system edukacji i dzielić się z młodzieżą naszymi kompetencjami i wieloletnim doświadczeniem.

Działalność społeczną Instytutu opieramy głównie na rozbudzeniu dziecięcej ciekawości i upowszechnianiu nowoczesnych metod edukacji. Dzięki różnorodnym programom chcemy docierać do jak największej grupy dzieci rocznie i pomagać w budowaniu ich lepszej przyszłości. 

Stawiamy na rozwój kompetencji społecznych, emocjonalnych, poznawczych oraz technologicznych m.in.:

Jako twórcy Praktykologii wierzymy, że interdyscyplinarny rozwój oraz wsparcie różnych środowisk dają młodym ludziom szansę na poprawę jakości ich życia. 

Projekty społeczne

Praktykologia

Kierunek Kariera

To spotkania z ludźmi ze świata biznesu i kultury, opowiadających o swoich kompetencjach, swojej drodze zawodowej, strategiach jakie obierali oraz sukcesach, ale też porażkach jakie stały się ich udziałem. Podczas niektórych zajęć będą odbywać się motywujące spotkania z inspirującymi ludźmi biznesu i kultury oraz mini warsztaty tematyczne (np. fotograficzne). Dzięki takim spotkaniom młodzi ludzie mogą poznać ścieżki kariery ludzi sukcesu, które nie zawsze były proste i przyjemne. Ważne aby każdy miał swój cel i cierpliwie do niego dążył – wtedy sukces jest tylko kwestią czasu!

Akademia odkrywania siebie z Kapitanem Praktyką

To bezpłatny 10 miesięczny program edukacyjny, którego głównym celem jest przygotowanie młodych ludzi do dorosłego życia oraz umożliwienie im zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających realizację planów zawodowych.

Warsztaty prowadzone są online w każdą środę o godzinie 17:00 – 45 min w oparciu o autorskie metody i ćwiczenia aktywizujące uczestników. Startujemy zawsze we wrześniu spotykamy się przez cały rok szkolny do czerwca, kiedy spotykamy się na zakończeniu Akademii.

Narzędzia i techniki wykorzystywane podczas zajęć rozbudzają w młodych ludziach ciekawość, kreatywność oraz zachęcają do twórczego myślenia.

Kierunek firma

Kierunek Firma to projekt, którego celem jest bezpośredni kontakt uczniów i nauczycieli z przedsiębiorcami, ich firmami, stylem zarządzania i prowadzenia swoich firm. Dla przedsiębiorstwa to wspaniała okazja do promocji oraz nawiązania nowych kontaktów w środowisku lokalnym, szkoła natomiast otrzymuje możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do planowania ścieżki zawodowej. 

Kierunek firma on-line

To program w założeniach i celach zbliżony do projektu Kierunek Poznaj Naszą Firmę.

Ma on również umożliwić uczniom zapoznanie się z wybranymi firmami czy instytucjami ale w przypadku kiedy dane przedsiębiorstwo znajduje się w takiej odległości od szkoły, że uczniowie nie byliby w stanie zorganizować wycieczki do niego ani wolontariusz nie byłby w stanie przeprowadzić spotkania w szkole. Ten projekt dotyczy bardzo specyficznych firm czy branż, które położone są w określonych regionach Polski. Umożliwia np. poznanie zawodu marynarza uczniom z terenu woj. śląskiego czy małopolskiego, czy też poznanie stylu pracy górników przez młodzież z woj. pomorskiego czy zachodniopomorskiego.

Założeniem programu KIERUNEK FIRMA ONLINE jest kontakt wolontariusza z młodzieżą przez dowolny komunikator, w celu realizacji e- spotkania w formie połączenia on-line.

Jak możesz pomóc?

Wejdź na profile Instytutu na Facebooku i Instagramie. Zalajkuj je, dołącz do naszej społeczności, śledź wpisy i udostępniaj ważne akcje, dzięki czemu coraz więcej osób dowie się o tym, co razem robimy.

Wejdź na naszą stronę www i poznaj projekty, które tworzymy. 

© 2023 – Instytut Rozwoju Biznesu i Rachunkowości

Scroll to top